Idea

Slovenský včelárTento projekt vznikol na podporu predaja domácich agropotravinárskych výrobkov, konkrétne medu od slovenských chovateľov včiel. Ich produkcia sa často dostane na trh až cez druhotných spracovateľov a distribútorov, čím konečný spotrebiteľ prichádza často o kvalitu a výhodnú cenu produktov vyrábaných pri chove včiel. Ešte častejším javom však je, že včelári majú problém svoju produkciu dostať na trh. Dôvodom je hlavne import lacného a často nekvalitného medu zo zahraničia. Webstránka slúži na vyhľadávanie informácií (adresa, kontakty, produkty ai.) o včelároch, ktorí svoju produkciu predávajú priamo konečným spotrebiteľom.

 

Ďalším cieľom je podpora lokálnych potravinových komunít. Sme presvedčení, že podporou lokálnych producentov podporujete rozvoj regiónu samotného, čiže priestor kde žijete. Dôvera, ktorú si môžete vybudovať s včelárom, ktorý "medom žije", je prospešná pre obe strany.

 

VčelyDôležitá súčasť projektu je aj vizualizácia nie len miest na predaj medu, ale aj lokalít, kde sú umiestnené produkčné včelstvá. Z tejto informácie sa môžete dozvedieť o mede, ktorý konzumujete omnoho viac.

 

Každého registrovaného včelára sa snažíme overiť, aby sa na webstránku nedostali druhotní spracovatielia, či distribútori medu a výrobkov, ktoré s včelárstvom súvisia. Preto by sme chceli aj vás požiadať, ak sa na našej stránke objavia profily, ktoré sem nepatria, obráťte sa na administrátora s požiadavkou o ich vymazanie.

 

Projekt sa môže časom aj rozširovať. V budúcnosti by malo pribudnúť fórum, zaujímavé články od registrovaných včelárov, či poradňa, pre začínajúcich včelárov. Budeme vďační za každý nápad, ktorý nam pošlete a skvalitní túto webstránku.

Prihlásenie

Podporujeme